Blogy a weby o výživě, které se vyplatí sledovat

Po delší odpočinkové i nachlazené pauze vás zdravím v novém roce! Ke konci minulého roku přišla nečekaně zpráva od Mirky. Mirka byla moje spolužačka na gymplu. Ráda by věděla, kde se dočte nějaké rozumné informace o výživě a kam může odkazovat svoje studenty, když mívají dotazy právě z oblasti výživy. Tenhle nápad už jsem v hlavě nějaký ten pátek nosila, takže mám nejlepší možnost ho zrealizovat.

V následujícím seznamu uvádím blogy a weby od autorek (autorů), kteří nepíšou blafy. Zároveň je to lidský a srozumitelný a najdou se tam nejen výživová témata. Jdeme na to:

1) Nejdéle znám Zápisky Nutriholičky. Boří mýty opravdu bravurně a nebojí se ozvat.

2) Fakty o výžive mají Slovenské kořeny (stejně jako první autorka) a dozvíte se na nich i o tom, jak funguje nutriční v Berlíně.

3) O novinky ze světa výživy za uplynulý týden se s váma podělí Eliška v Pátečních novinkách. Ještě se můžete dozvědět i o ročním dobrodružství v Kanadě a dalších výletech. Víc na elhrezova.com.

4) Na zdraví záleží! Tuhle message posílá do světa Káťa. Kromě článků o výživě zde najdete i spoustu receptů a motivačních článků o tom, jak si udržet čistou hlavu, protože správná výživa není jen o jídle, ale o psychice a pohybu. Šupaj na Health Matters tečka cézet.

5) Jednu výživovou nerozlučnou dvojku (Andy+Večra) najdete na Nehladu.cz - holky mají opravdu široký záběr. Recepty, výživa, jídelníčky, rady a tipy i zajímavosti z různých koutů světa. Nebaví vás číst? Nevadí, můžete mrknout na jejich YT kanál!

6) Za správný jídlo bojuje Peťa na blogu Boj za dobre jedlo. Najdete zde různé recenze, rady, recepty, novinky ze světa výživy nebo mýty, které je třeba bořit.

7) Jak chutná zdraví? To se dozvíte u Lenky, která má na výživu super nadhled díky tomu, že dokonale ví, jak se potraviny vyrábí. Pro nejen "technologické" informace hybaj k ní!

8) Míša vám řekne, jak nejíst blafy! Formou článků i receptů. Víc na nejezblafy.cz.

9) Nutričné okienko má sympaticky našlápnuto jak k článkům, tak k receptům. Přestěhovalo se ale na web NutriDuo, více tedy tam!

10) Máte doma malýho prcka? Pak vás bude jistě zajímat, co je pro něj nejlepší. Krásně o tom píše Terka na Dětem zdravě.

11) Máte rádi hodně cestování, cvičení, tančení, kafíčka, kytiček, výživy a Instagram friendly světa? To najdete u Andy -andreamokrejsova.cz.

12) Máte rádi lívance, spoustu barviček a nápadů? Pak vás potěší FB stránka a Instagram Terky Havlínové.

13) Kombinace cvičení a praktických rad bez čtení u Janči! Spoustu YT videí here!

14) Valašský pohled na věc má Káťa, víc na katerinadubova.cz.

15) Sportujete? A vytrvalostně? Pak se vám bude líbit na stránce nutricoach.cz. Občas se dozvíte i něco o výživě dětí, protože Evka běhá po horách už jako mamka!

No a dále taky vimcojim.cz, třeba.

Seznam budu postupně rozšiřovat, takže kdybyste věděli o někom, kdo by tu měl být, N A P I Š T E !

Čegoo,

Kejsí

E D I T: STOB.cz blog! Resp. Výzva 52 nebo jejich články na StobKlub.

#Blog #Výživovýblog #FoodBlog #Blogger #Kdehledatinformace #informace #zdrojeinformací #KateřinaČamková

Nejnovější příspěvky

© by Kateřina Čamková, Mgr.